Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszt dla 26-latka za wyłudzenie niemal 30 tys. zł

Data publikacji 18.04.2016

Szprotawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podszywanie się pod inne osoby oraz wykorzystanie ich danych osobowych do wyłudzania pożyczek. Efektem pracy policjantów i prokuratury jest ustalenie prawie 20 pokrzywdzonych w sprawie kradzieży tożsamości i wyłudzeń pożyczek na prawie 30 tys. zł.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie prowadzą sprawę dotyczącą kradzieży tożsamości i wyłudzania pożyczek na dane osobowe innych osób. Policjanci z referatu kryminalnego zatrzymali do wyjaśnienia 26-letniego mieszkańca powiatu żagańskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących popełnienia trzech rodzajów przestępstw: podszywania się pod inną osobę i wykorzystania jej danych osobowych w celu wyrządzenia szkody majątkowej, podrobienia dokumentu i oszustwa.

W sprawie zostało pokrzywdzonych 16 osób i 3 firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek. Straty związane z wyłudzeniem pożyczek sięgają niemal 30 tys. złotych.

Podejrzany w tej sprawie 26-latek w przeszłości prowadził doradztwo finansowe i był przedstawicielem firm udzielających pożyczki. Jest podejrzany o to, że sam na wnioskach podrabiał podpisy pożyczkobiorców i w ten sposób wyłudzał pieniądze. Mężczyzna podszywał się pod osoby i wykorzystywał dane osobowe swoich byłych klientów.

Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

Powrót na górę strony