Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzysty zatrzymany

Data publikacji 18.04.2016

Grójeccy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie 20-letniego rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna będzie również odpowiadał za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Został już tymczasowo aresztowany. Zarzuty usłyszał również 22-letni mieszkaniec Jasieńca, który pomagał podejrzanemu usunąć kierowany przez niego pojazd z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 16.04.br., w nocy, na drodze lokalnej, w miejscowości Budziszynek w gminie Chynów. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący samochodem opel będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu w organizmie) nie zachował należytej ostrożności i na prostym odcinku drogi potrącił rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca wypadku. 20-letni mężczyzna w skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Tuż po zdarzeniu, w trakcie podjętych przez grójeckich policjantów czynności, odnaleziono i zabezpieczono samochód oraz zatrzymano poruszającego się nim 26-letniego mężczyznę.

Wobec nietrzeźwego kierującego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć człowieka. Grozi mu kara do lat 8 więzienia. Mężczyzna będzie również odpowiadał za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Zarzuty usłyszał również 22-letni mieszkaniec Jasieńca, który pomagał podejrzanemu usunąć kierowany przez niego pojazd z miejsca zdarzenia. Grozi mu do  5 lat więzienia. Wobec niego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony