Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali szantażystę grożącego otruciem koni

Data publikacji 18.04.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia 50 tys. zł. Na szczęście mężczyzna nie zdążył zrealizować swoich gróźb.

Z końcem marca br. mieszkanka gminy Złotów zaczęła otrzymywać SMS-y, w których anonimowa osoba żądała od niej 50 tys. złotych, które kobieta miała przekazać w określonym przez sprawcę terminie. Nadawca wiadomości zagroził, że jeśli jego żądania nie zostaną spełnione, wówczas  otruje konie znajdujące się w stadninie należącej do pokrzywdzonej. Sprawca jednocześnie informował kobietę, że w przypadku jakiejkolwiek próby powiadomienia organów ścigania natychmiast zrealizuje swoją groźbę i otruje kilkadziesiąt wierzchowców mających wielką wartośc. Przerażona  kobieta, pomimo presji wywieranej przez sprawcę, postanowiła jednak powiadomić Policję.

Złotowscy kryminalni, którzy zajęli się sprawą, szybko ustalili personalia szantażysty. 7 kwietnia br. policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego.

Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Złotowscy śledczy przedstawili 31-latkowi zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony