Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieoczekiwana zamiana miejsc

Data publikacji 18.04.2016

Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, po tym jak w momencie manewru wyprzedzania kierowca swoim lusterkiem uderzył w nieoznakowany radiowóz. Policjanci ruszyli w pościg za tym samochodem. W trakcie tego pościgu pijany kierowca jechał "wężykiem" a przed zatrzymaniem pojazdu zamienił się miejscem z pasażerem. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

Policjanci z grodziskiej drogówki 22 marca br. pełnili służbę na trasie wojewódzkiej nr 308 nieoznakowanym radiowozem marki Opel Insignia wyposażonym w videorejestrator. W godzinach wieczornych, około 20:30, policjanci usłyszeli huk dobiegający z lewej strony radiowozu. Jak się okazało kierujący samochodem osobowym marki Nissan Micra, podejmując manewr wyprzedzania, uderzył swoim prawym lusterkiem w lewe lusterko policyjnego radiowozu. Policjanci włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli w pościg za tym samochodem. Kierowca przez dłuższy czas nie reagował na sygnały i się nie zatrzymywał a wreszcie w trakcie jazdy zamienił się miejscem z siedzącym obok pasażerem. Cały ten proceder wyglądał groźnie, ponieważ niewiele brakowało, aby samochód  zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Kiedy doszło już do zatrzymania pojazdu okazało się, że 20-letni kierowca, który wskoczył na miejsce pasażera prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze wobec obu mężczyzn zastosowali środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Późniejsze badania na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziły przypuszczenia mundurowych, wykazując u kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Pasażer w tym czasie był trzeźwy.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim w związku z zaistniałą kolizją drogową z udziałem radiowozu. W kwestii przestępstw, prokuratura rejonowa wobec kierowcy postawiła zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności. Pasażer usłyszał natomiast zarzut składania fałszywych zeznań, gdzie zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostatecznie obaj panowie przyznali się do winy i poddali dobrowolnie karze.

(KWP Poznań / mm)

Film Nieoczekiwana zamiana miejsc

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nieoczekiwana zamiana miejsc (format flv - rozmiar 21.09 MB)

Powrót na górę strony