Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani seryjni włamywacze

Data publikacji 19.04.2016

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwóch 38-latków podejrzewanych o serię włamań do mieszkań na terenie dzielnicy. Łupem włamywaczy padły przedmioty warte łącznie ponad 200 tys. zł. Wobec działających wspólnie i w porozumieniu sprawców sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli rowery. Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność proszony jest o kontakt z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Malczewskiego 3/5/7.

Mokotowscy funkcjonariusze od dłuższego czasu pracowali nad sprawą serii włamań. Za każdym razem sprawcy działali w taki sam sposób, dostając się do mieszkań w blokach, głównie w wieżowcach na mokotowskich osiedlach. Okradali pomieszczenia i zabierali wartościowe przedmioty. Ich łupem padały najczęściej pieniądze, biżuteria i sprzęt komputerowy. Szacuje się, że wartość skradzionych przedmiotów łącznie wynosi około 200 tysięcy złotych.

Drobiazgowa praca śledczych z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu pozwoliła ustalić sprawców włamań. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 38 lat. Sprawcy byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach za różne przestępstwa kryminalne. Funkcjonariusze podczas przeszukania ich mieszkań ujawnili trzy rowery. Wszystko wskazuje, iż pochodzą on z przestępstwa.

Dariusz G. przyznał się do 9 kradzieży z włamaniem, natomiast Tomasz M. odpowie za 2 przestępstwa. Wobec nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Konsekwencją ich czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledczy ustalają do kogo należą zabezpieczone rowery. Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność proszony jest o kontakt z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Malczewskiego 3/5/7. Numer telefonu kontaktowego 22/60 392 37.

KSP / ig

  • Policjant wykonuje czynności słuzbowe
  • Zabezpieczony przez policjantów rower
  • Zabezpieczony przez policjantów rower

Film Zatrzymani seryjni włamywacze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani seryjni włamywacze (format flv - rozmiar 2.73 MB)

Powrót na górę strony