Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił i uciekł z miejsca wypadku - został zatrzymany

Data publikacji 19.04.2016

Policjanci z komisariatu w Bychawie zatrzymali 40-latka, który wczoraj wieczorem potrącił 13-letniego rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna w momencie zatrzymania w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze odnaleźli również Volkswagena, którego mieszkaniec gm. Bychawa po zdarzeniu ukrył. Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara nawet do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18.00 w Krężnicy Jarej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki VW Golf, przodem pojazdu potrącił 13-letniego rowerzystę, który wyjeżdżał z posesji. Mężczyzna po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku.

Na miejsce od razu skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Na miejscu zabezpieczona została m.in. szyba czołowa pojazdu. Informacja o wypadku została również przekazana do wszystkich pobliskich komend i komisariatów.

Kilkugodzinna praca mundurowych doprowadziła do zatrzymania kierowcy. 40-letni mieszkaniec gm. Bychawa został zatrzymany na przystanku autobusowym, nieopodal miejsca zdarzenia. W momencie zatrzymania w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu. Została pobrana od niego krew do badań, po czym trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej zdążył ukryć samochód na jednej z posesji w gminie Bychawa. Pojazd został zabezpieczony. Teraz zostanie poddany badaniu biegłego.

Policjanci z KMP w Lublinie wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara nawet do 12 lat więzienia.

KWP Lublin / kp

Powrót na górę strony