Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści w akcji zatrzymania podejrzanych o włamania

Data publikacji 19.04.2016

Rudzcy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o szereg włamań do placówek handlowych i hurtowni w województwie śląskim. W akcji zatrzymania podejrzanych brali udział śląscy antyterroryści. Za włamania i kradzieże zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z rudzkiej komendy od kilku tygodni pracowali nad sprawami włamań do placówek handlowych i hurtowni w Rudzie Śląskiej. Sprawcy działali zawsze w bardzo podobny sposób i, jak się później okazało, również w innych miastach województwa śląskiego.

Śledczy analizowali każdy szczegół zdarzeń, typując ostatecznie osoby, które mogły być zamieszane w te przestępstwa. Z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że jeden z przestępców mógł posiadać broń palną, dlatego do działań zaangażowano funkcjonariuszy z pododdziału antyterrorystycznego.

Wczoraj, 18.04.br., rano, policyjni antyterroryści, wraz z kryminalnymi z rudzkiej komendy, wkroczyli na jedną z działek przy ulicy Okopowej, zatrzymując 39-letniego mężczyznę. Jego 42-letni wspólnik wpadł w ręce stróżów prawa w mieszkaniu w Bykowinie. Kolejnych dwóch - 32 i 40-latka - mundurowi zatrzymani także wczoraj po południu.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a śledczy jeszcze dzisiaj przedstawią im zarzuty.

(KWP w Katowicach/ mw)

  • Policyjni antyterroryści
  • Policyjny antyterrorysta i jeden z zatrzymanych
  • Policyjny antyterrorysta i jeden z zatrzymanych
  • Policjant na posesji jednego z zatrzymanych
  • Policjant przeszukuje samochód jednego z zatrzymanych
  • Policjanci z zabezpieczonymi przedmiotami

Film Antyterroryści w akcji zatrzymania przestępców

Pobierz plik Antyterroryści w akcji zatrzymania przestępców (format mp4 - rozmiar 18.4 MB)

Powrót na górę strony