Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny negocjator zapobiegł tragedii

Data publikacji 19.04.2016

Dzięki działaniom podjętym przez policyjnego negocjatora mężczyzna, który twierdził, że chce popełnić samobójstwo skacząc z okna, zrezygnował ze swojego zamiaru i zdecydował się powrócić do mieszkania znajdującego się na piątym piętrze w jednym z bloków na terenie wrocławskich Krzyków.

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie mającym zamiar targnąć się na własne życie. Informacja pochodziła od zaniepokojonej rodziny. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 32-latek usiadł na zewnętrznej części parapetu okna w mieszkaniu znajdującym się na 5 piętrze bloku. Mężczyzna oświadczył, że chce popełnić samobójstwo skacząc z okna.

Po odebraniu zgłoszenia na miejsce natychmiast skierowane zostały patrole policyjne oraz straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Rozłożono poduszkę powietrzną.

Na miejsce zdarzenia został także skierowany policyjny negocjator. Funkcjonariusz przeprowadził rozmowę z 32-latkiem, w trakcie której zrezygnował on ze swojego zamiaru i zdecydował się powrócić do mieszkania. Mężczyzną zajęli się następnie ratownicy medyczni i został on przetransportowany do szpitala specjalistycznego.

KWP Wrocław / kp

Powrót na górę strony