Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narazili Skarb Państwa na ponad 100 tys. zł strat

Data publikacji 19.04.2016

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy zlikwidowali nielegalną działalność jaką trudnili się trzej mężczyźni handlując towarem, który nie posiadał polskiej akcyzy. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku w trakcie rozładowywania "dostawy" bez akcyzy. Z tytułu nieodprowadzonego podatku należnego za alkohol i tytoń Skarb Państwa stracił ponad 100 tys.zł.

Policjanci z KWP w Bydgoszczy zwalczający przestępczość gospodarczą od pewnego czasu rozpracowywali nielegalny proceder, do którego dochodziło na terenie Włocławka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwaj mieszkańcy handlowali towarem, który nie posiadał polskiej akcyzy. Z informacji jakie pozyskali wynikało, że „najświeższa dostawa” została zaplanowana na piątek, 15 kwietnia br. Policjanci urządzili zasadzkę. Gdy weszli pod jeden z wytypowanych adresów zastali tam 33-latka w trakcie rozładowywania nielegalnego towaru. Mężczyzna z dostawczego citroena jumpera wyciągał kartony, w których, jak się okazało, były plastikowe butelki wypełnione alkoholem. W sumie policjanci zabezpieczyli 1 640 litrów spirytusu bez znaków skarbowych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało również, że w przestępczy proceder zamieszanych jest jeszcze dwóch innych mężczyzn. Jeden z nich, 24-latek, został zatrzymany na jednej z ulic Włocławka, drugi natomiast - 41-latek - w okolicach Kutna.

Podczas przeszukania miejsc zamieszkania całej trójki, u 33-latka policjanci zabezpieczyli ponadto ponad 17 kg tytoniu, również bez banderol.

Jak oszacowano, straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły ponad 100 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymani usłyszeli zarzuty z art. 65 § 1 i 3 kks. Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi grzywna, albo kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony