Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o przestępstwa seksualne z udziałem nieletniego

Data publikacji 19.04.2016

Na trzy miesiące trafił tymczasowo do aresztu mężczyzna, zatrzymany przez bielawskich policjantów, a podejrzany o przestępstwa seksualne z udziałem małoletniego poniżej 15 roku życia. Sprawa wyszła jaw dzięki czujności wychowawczyni klasy, który powiadomiła policjantów o niepokojących wiadomościach SMS przychodzących na telefon jednego z uczniów. Aresztowanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Bielawie, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa seksualne z udziałem małoletniego poniżej 15 roku życia. Podejrzany, to 59-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania podejrzanego doszło po tym, jak funkcjonariusze uzyskali informację od wychowawczyni jednej z bielawskich szkół o niepokojącej wiadomości SMS, jaką odczytała na telefonie jednego z uczniów. Z treści wiadomości wynikało, że pomiędzy małoletnim, a nadawcą mogło dojść do intymnego kontaktu. Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Okazało się, że autorem wiadomości jest 59-letni mężczyzna. Został on zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Zebrany dalej w tej sprawie materiał dowodowy oraz jago wnikliwa analiza dały podstawy do przedstawienia podejrzanemu łącznie kilku zarzutów - dopuszczenia się innej czynności seksualnej z małoletnim poniżej 15 roku życia, kilkukrotnego prezentowania małoletniemu treści pornograficznych oraz składanie propozycji poddania się innej czynności seksualnej.

Sąd, na wniosek policji i prokuratury, po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez nich materiałem, zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / kp

Film Areszt dla mężczyzny podejrzanego o przestępstwa seksualne z udziałem nieletniego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla mężczyzny podejrzanego o przestępstwa seksualne z udziałem nieletniego (format flv - rozmiar 6.91 MB)

Powrót na górę strony