Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili arsenał broni i amunicji

Data publikacji 19.04.2016

Funkcjonariusze z Komisariatu Policjanci w Chęcinach zabezpieczyli arsenał broni i amunicji pochodzący z czasów II Wojny Światowej. 37 –latek z gminy Sitkówka – Nowiny w swoim domu posiadał 7 jednostek broni, blisko 100 sztuk amunicji, 4 granaty odłamkowe oraz wyrzutnię pocisków typu pancerfausrt. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Może mu grozić do 8 pozbawienia wolności.

Wczoraj (18 kwietnia 2016) tuż po godzinie 18, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w podkieleckich Nowinach płonie altanka działkowa. Na miejsce zostali skierowani policjanci i strażacy. Po zakończonej akcji gaśniczej, w takcie przeszukania pogorzeliska strażacy ujawnili pocisk altyleryjski oraz łuski pochodzące z czasów II Wojny Światowej. Do razu do pracy przystąpili mundurowi z Komisariatu Policji w Chęcinach i natychmiast ustalili kto jest właścicielem altany.

W domu właściciela altany był 66 –latek, który oświadczył, że z działki korzystał jego 37 –letni syn. W trakcie przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci ujawnili przedmioty należące do młodszego z mężczyzn w postaci: 2 karabinów maszynowych, 2 pistoletów z magazynkami bębenkowymi, 3 karabinów konstrukcji długiej, 99 sztuk amunicji, 4 granatów odłamkowych oraz wyrzutne pocisków typu pancerfausrt oraz blisko 300 gramów prawdopodobnie czarnego prochu. Niebezpieczne materiały zostały zabezpieczone przez patrol saperski z kieleckiej bukówki.

Dziś na miejscu pożaru będą prowadzone dalsze czynności przy udziale saperów. Sprawdzą oni czy w pogorzelisku nie pozostały jeszcze jakiekolwiek niebezpieczne przedmioty.

Teraz śledczy będą ustalać w jaki sposób 37 –latek wszedł w posiadanie broni oraz niebezpiecznych materiałów. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce /dk)

Powrót na górę strony