Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł na ulicy

Data publikacji 19.04.2016

Nie dajmy się zwieść pozorom. Nie zawsze ktoś, kto leży na ziemi, siedzi z opuszczoną głową, czy ma trudności z mówieniem znajduje się pod wpływem alkoholu. Warto podejść do takiej osoby i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i czy nie potrzebuje pomocy. Nas nic to nie kosztuje, a komuś może uratować życie. Przykładem godnym naśladowania są olsztyńscy policjanci, którzy zareagowali na dziwne zachowanie 64-latka.

Służba w Policji to nie tylko pilnowanie tego, czy nie są łamane przepisy prawa. To również udzielanie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Wychodząc na patrol funkcjonariusze nigdy nie wiedzą, co przyniesie im dzień oraz z jakimi sytuacjami będą musieli się zmierzyć. Muszą być czujni i zwracać uwagę na rzeczy, których inni często nie dostrzegają.

Wczoraj, 18.04.br., policjanci Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie podczas patrolu pieszego na starówce zauważyli, że na jednym z klombów siedzi mężczyzna. Miał opuszczoną głowę i osuwał się z kwietnika, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Podeszli do niego, chcieli nawiązać rozmowę, jednak okazało się, że mężczyzna miał trudności z mówieniem. Był w stanie jedynie kręcić głową. Policjanci szybko ustalili, że jest chory na cukrzycę i ma problemy z ciśnieniem. Natychmiast wezwali pogotowie, a czekając na karetkę kontrolowali czynności życiowe 64-latka, ponieważ czuł się coraz gorzej. Po przyjeździe, załoga pogotowia zabrała go do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli rower starszego mężczyzny, by nikt go nie ukradł.

Policjanci apelują, aby w takich przypadkach nie być obojętnym na otaczający nas świat i ludzi. Ktoś obok może potrzebować naszej pomocy. Również my możemy znaleźć się kiedyś w sytuacji, gdy będziemy potrzebować uwagi innych. Nie zawsze osoba, która leży na ziemii, siedzi z opuszczoną głową, czy ma trudności z mówieniem znajduje się pod wpływem alkoholu. Warto podejść do takiego człowieka i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Nas nic to nie kosztuje, a może uratować komuś życie.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony