Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane laboratorium amfetaminy

Data publikacji 19.04.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu zatrzymali 3 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Jeden z nich produkował amfetaminę, dwóch pozostałych sprzedawało narkotyki. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Rawicza weszli w posiadanie informacji o osobie, która miała produkować narkotyki. Podczas przeszukania domu podejrzewanego mężczyzny policjanci ujawnili 25 gramów amfetaminy. W pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na terenie posesji 31-letniego mieszkańca Korzeńska, znaleziono również kompletną linię do wytwarzania amfetaminy, oraz duże ilości odczynników chemicznych, służących do produkcji tego narkotyku. Ponadto zabezpieczono prawie 15 tysięcy złotych w gotówce. Policjanci ustalili, że zatrzymany produkował amfetaminę od 2014 roku.

Na podstawie zebranych informacji w ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne osoby. 22-letni mieszkaniec gminy Rawicz i 41-letni mieszkaniec Korzeńska. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z rozprowadzaniem narkotyków i zostali objęci dozorem policyjnym. Mężczyzna produkujący amfetaminę trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Technik kryminalistyki fotografuje zabezpieczone środki
  • Policjanci w zlikwidowanym laboratorium amfetaminy
  • Policjant w zlikwidowanym laboratorium amfetaminy

Film Zlikwidowane laboratorium amfetaminy

Pobierz plik Zlikwidowane laboratorium amfetaminy (format mp4 - rozmiar 4.95 MB)

Powrót na górę strony