Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek próbował zabić sąsiadów

Data publikacji 19.12.2007

Niespełna tydzień temu wpadł, po tym jak razem z kolegą pobił i ukradł telefon komórkowy oraz pieniądze obywatelowi Niemiec. Teraz został zatrzymany przez policjantów z Piaseczna po tym, jak próbował zabić swoich sąsiadów. Tym razem 16-letni Paweł R. został decyzją sądu umieszczony w schronisku młodzieżowym.

Tydzień wcześniej policjanci z Piaseczna potrzebowali niespełna 24 godzin, aby ustalić sprawców rozboju na obywatelu Niemiec. Praca operacyjna i rozpytania świadków doprowadziły funkcjonariuszy do 19-letniego Piotra W. i jego młodszego znajomego 16-letniego Pawła R. Obaj zostali wtedy zatrzymani. Nieletnim zajął się sąd rodzinny, natomiast Piotrem W. sąd karny. Ten pierwszy decyzją sądu znalazł się na wolności. Jak się okazało, nie na długo.

W nocy z 15 na 16 grudnia postanowił zemścić się na swoich sąsiadach. Z ustaleń wynika, że najpierw wywarzył drzwi, a następnie nożem zaatakował kobietę i mężczyznę. Zadał im kilka ciosów, po czym uciekł. Małżeństwo z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zaczęli ustalać okoliczności zdarzenia.

Z ich informacji wynikało, że do mieszkania poszkodowanych zaczął dobijać się chłopak mieszkający w jednym z sąsiednich lokali. Od dłuższego czasu hałasował on na klatce schodowej i dobijał się do drzwi sąsiadów, ale nie to było jego celem. Wywarzył drzwi do mieszkania. 16-latek z nożem w ręku rzucił się na mężczyznę i kobietę i zaczął na oślep zadawać ciosy. Zaniepokojeni hałasem sąsiedzi wybiegli na klatkę schodową. Kiedy zobaczyli co się stało, natychmiast zadzwonili na Policję.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko okazało się, że jest nim znany Policji 16-letni Paweł R. Młody człowiek, jak widać, nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzedniego zatrzymania. Wtedy sąd rodzinny dał mu szansę i chłopak znalazł się na wolności. Teraz funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich piaseczyńskiej komendy wnioskowali o rozważenie możliwości objęcia ściganiem nieletniego za popełnione czyny jako osoby dorosłej. Wczoraj postanowieniem sądu 16-latek został umieszczony na 3 miesiące w schronisku młodzieżowym.

Powrót na górę strony