Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 7 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 20.04.2016

Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu amfetaminę, z której można by uzyskać niemal 7 tys. porcji handlowych tego środka odurzającego. Zatrzymany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego w lodówce ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie niemal 7 tys. porcji handlowych amfetaminy. W trakcie dalszych działań funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli jeszcze kilka porcji marihuany. Mężczyzna został po zatrzymaniu osadzony w policyjnym areszcie.

Mieszkaniec Świebodzic usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony