Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 8 tys. porcji amfetaminy i marihuany w samochodzie

Data publikacji 20.04.2016

Wrocławscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali podczas kontroli drogowej dwóch mężczyzn, u których w aucie znaleźli sporą ilość marihuany. Dodatkowo okazało się, że w mieszkaniu jednego z nich znajdują się kolejne środki odurzające, w postaci amfetaminy i marihuany. Wobec zatrzymanych sąd zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, u których w pojeździe ujawnili spore ilości środków odurzających. Do zatrzymania doszło przy ul. Szczecińskiej – chwilę wcześniej policjanci zauważyli samochód, którego kierowca i pasażer w pewnym momencie zaczęli się nerwowo zachowywać.  

Funkcjonariusze po zatrzymaniu pojazdu do kontroli i otwarciu drzwi od razu wyczuli intensywny zapach marihuany. W wyniku sprawdzenia zawartości plecaków znajdujących się aucie policjanci ujawnili zawinięte w folię paczki, w których znajdowała się właśnie marihuana.  

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich ujawniono kolejne narkotyki – tym razem w postaci amfetaminy i marihuany. W mieszkaniu znajdowała się także elektroniczna waga służąca do porcjowania.

Łącznie w tej sprawie policjanci zabezpieczyli ilość marihuany, z której można by było uzyskać ponad 7 tysięcy porcji tego środka odurzającego oraz ilość amfetaminy pozwalającą na uzyskanie w wyniku porcjowania ponad tysiąca działek.

Wobec zatrzymanych sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

KWP Wrocław / kp

Powrót na górę strony