Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szaleńcza ucieczka pirata drogowego

Data publikacji 19.12.2007

Policjanci z Działdowa zatrzymali 26-letniego pirata drogowego. Jak się okazało kierowca uciekał ulicami miasta przed funkcjonariuszami, bo nie posiadał dokumentów, w tym prawa jazdy, które zostało mu już wcześniej zatrzymane. 26-latek w trakcie jazdy "wysadził" z auta swoją pasażerkę oraz popełnił szereg wykroczeń drogowych.

O 18:00 na Placu Mickiewicza policjanci zauważyli samochód na zagranicznych numerach rejestracyjnych, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Postanowili skontrolować kierowcę golfa. Jednak ten zamiast się zatrzymać, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Już na pierwszym skrzyżowaniu kierujący nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w inny pojazd. Na szczęście osobom znajdującym się w tym samochodzie nic się nie stało. Pirat drogowy uciekał dalej, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Policjanci kontynuowali za nim pościg chcąc jak najszybciej go zatrzymać by nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze włączyli również sygnały świetlne i dźwiękowe, aby ostrzec mieszkańców i innych uczestników ruchu drogowego przed grożącym niebezpieczeństwem.

Do kolejnego groźnego incydentu doszło na ulicy Norwida, kiedy to mężczyzna próbował wysadzić pasażerkę. Zrobił to praktycznie nie zatrzymując samochodu. Kobieta wypadła z auta na jezdnię. Trafiła do szpitala. Mieszkanka Działdowa może jednak mówić o dużym szczęściu, gdyż doznała tylko ogólnych potłuczeń. Kierowca golfa w dalszym ciągu z dużą prędkością mknął przez osiedla mieszkalne przy ul. Norwida i Karłowicza. W pewnym momencie wjechał na ogrodzony parking przy jednym z bloków. Wysiadł z samochodu i rzucił się do ucieczki, tym razem pieszej. Przeskoczył przez ogrodzenie. Nie spodziewał się jednak, że wpadnie prosto w ręce innych policjantów, którzy przyłączyli się do pościgu.

Daniel. Ch. trafił na komendę Policji, tam też poddano go badaniu na zawartość alkoholu we krwi. 26-latek był trzeźwy.

Jak się okazało powodem ucieczki mężczyzny był brak dokumentów, w tym obowiązkowego ubezpieczenia OC. 26-letni działdowianin nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane w związku z wykroczeniami, które popełnił dużo wcześniej.

Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Teraz Daniel Ch. stanie przed sądem grodzkim za popełnienie szeregu wykroczeń, m. in. niezatrzymanie się do kontroli drogowej, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekroczenie prędkości, które to wykroczenia stwarzały realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony