Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Cytrynowy" interes

Data publikacji 19.12.2007

Różnego rodzaju napoje wyskokowe w tym wiśniówkę i cytrynówkę własnej produkcji można było kupić u 48-letniego mieszkańca Włoszczowy. W ciągu dnia po cenie rynkowej, nocą zaś za dodatkową opłatą. Nie dziwi taki obrazek, gdyby nie fakt, że trwająca ponad rok dystrybucja była nielegalna. Przestępczy proceder ukrócili świętokrzyscy policjanci.

W domu 48-latka włoszczowscy policjanci znaleźli niezły arsenał alkoholu - blisko 400 butelek różnego rodzaju trunków. Oferował on również własnej produkcji wiśniówkę i cytrynówkę. Policjanci ustalili, że w alkohol mężczyzna zaopatrywał się legalnie od ponad roku w kieleckich hurtowniach. Na tym jednak kończyła się jego działalność zgodna z prawem. Nabyty w hurtowni alkohol sprzedawał bowiem mieszkańcom okolicznych miejscowości - w dzień po cenie rynkowej, nocą za dodatkową opłatą. Prowadził również handel obwoźny zaopatrując "potrzebujących"- balujących na imprezach prywatnych i zorganizowanych.

Teraz grozi mu wysoka grzywna. Policjanci ustalają na jakie straty "handlowiec" naraził Skarb Państwa i czy nie sprzedawał alkoholu nieletnim.
Powrót na górę strony