Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pozostał obojętny i uratował psa

Data publikacji 21.04.2016

Nieustalony sprawca przymocował łańcuchami psa do czynnego torowiska przy stacji kolejowej. Przerażonego czworonoga zauważył mieszkaniec gminy Kłodzko, gdy przejeżdżał obok samochodem. Nie wahając się, wszedł na torowisko i usiłował uwolnić zwierzę.

Mieszkaniec gminy Kłodzko widząc całą sytuację i nadjeżdżający szynobus, podjął próbę zatrzymania pojazdu. Był to jedyny sposób na uratowanie zwierzęcia. Po zatrzymaniu maszyny w końcu udało mu się wyrwać łańcuchy przymocowane do torowiska i tym samym uratować psa przed niechybną śmiercią. Przerażone zwierze uciekło.

Policjanci nie mają wątpliwości, że gdyby nie reakcja mężczyzny, przykuty do torów pies byłby skazany na pewną śmierć. Dlatego Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku w obecności przedstawicieli Fundacji „Pod psią gwiazdą” złożył gratulacje człowiekowi, który nie jest obojętny na krzywdę zwierząt.

Obecnie policjanci z Kłodzka prowadzą również czynności dotyczące wyjaśnienia okoliczności, w jakich zwierzę zostało przywiązane do torowiska. 

(KWP Wrocław / mm)

  • mężczyzna odbiera gratulacje od komendanta
  • pies uwiązany łańcuchem do torowiska
Powrót na górę strony