Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od 11 lat poszukiwany ENA i 4 listami gończymi został zatrzymany

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 41-letniego mężczyznę, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz 4 listami gończymi. Mężczyzna od 11 lat ukrywał się w kraju i za granicą, często zmieniając miejsce zamieszkania i absolutnie nie spodziewał się, że wpadnie w ręce mundurowych. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego.

41-letni mężczyzna pochodzący z Czerwionki-Leszczyn, był poszukiwany za uszkodzenia ciała, wyłudzenia oraz oszustwa finansowe. W 2005 roku został wydany za nim pierwszy list gończy. Był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Rybniku i Żorach oraz sąd w Rybniku. W 2008 roku Sąd Okręgowy w Gliwicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna ma również do odbycia kilkuletni wyrok więzienia.

Poszukiwany często zmieniał miejsca pobytu w kraju i za granicą. Mundurowi z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach uzyskali informację, że 41-latek może przebywać w mieście. Policjanci operacyjni z wydziału kryminalnego, ustalili adres domu w którym mógł się ukrywać poszukiwany i zaplanowali zasadzkę.

Wczoraj stróże prawa przez długi czas obserwowali dom z ukrycia. Przed południem operacyjni przystąpili do działania. Weszli do domu i zatrzymali poszukiwanego. 41-latek został całkowicie zaskoczony i pozbawiony szans na ucieczkę. Mężczyzna został najpierw przewieziony do policyjnej celi i jeszcze wczoraj trafił do aresztu śledczego.

(KWP Katowice / mm)

Powrót na górę strony