Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi reanimowali nieprzytomnego mężczyznę

Data publikacji 21.04.2016

Legniccy dzielnicowi w trakcie pełnionej służby zauważyli upadek starszego mężczyzny na jezdnię. Poszkodowany w trakcie tego zdarzenia uderzył głową o asfalt i stracił przytomność. Policjant i policjantka widząc to, natychmiast ruszyli z pomocą. Funkcjonariusze, zachowując środki bezpieczeństwa przystąpili do reanimacji, jednocześnie powiadamiając o wszystkim pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

20 kwietnia 2016 r. patrolując ulicę Pomorską w Legnicy dzielnicowi zauważyli starszego człowieka, który nagle upadł na jezdnię i uderzył głową o asfalt. Policjantka i policjant natychmiast podbiegli do mężczyzny. Funkcjonariusze zobaczyli, że poszkodowany zaczyna krwawić. Mężczyzna był nieprzytomny. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go reanimować, wzywając jednocześnie na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzielnicowi zatamowali krwawienia i okryli mężczyznę kocem termicznym. Policjanci zabezpieczając miejsce zdarzenia ustawili radiowóz w poprzek jezdni i włączyli sygnały, aby ostrzec w ten sposób innych uczestników ruchu.

Do przyjazdu pogotowia cały czas funkcjonariusze monitorowali czynności życiowe poszkodowanego. Karetka, która przyjechała na miejsce, zabrała mężczyznę do szpitala.

Policjanci ustalili, gdzie mieszka poszkodowany i poinformowali o wszystkim jego żonę, która podziękowała im za okazaną pomoc. Powiedziała też, że jej mąż ma 68 lat i niedawno przeszedł udar, stąd też problemy z utrzymaniem równowagi i to mogło być ewentualną przyczyną jego upadku.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony