Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Policjanci z Sandomierza, po niemal 3 dniowych poszukiwaniach, odnaleźli 82-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu sandomierskiego. Senior był wyziębiony i przemoczony. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i powiadomili ratowników medycznych. Łącznie przez kilka dni w poszukiwaniach brało udział 116 policjantów oraz 77 strażaków i ochotników.

Zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mieszkańca gminy Obrazów, cierpiącego na zaniki pamięci, policjanci otrzymali we wtorek. Według zgłoszenia rodziny, mężczyzna wyszedł z domu wczesnym rankiem i już do niego nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Policjanci otrzymali rysopis zaginionego i natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Ze specjalnie przygotowanymi komunikatami zapoznano wszystkich funkcjonariuszy w powiecie sandomierskim. Nawiązano współpracę ze strażakami oraz poproszono o wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróże prawa, strażacy i ochotnicy, a nawet Służba Leśna, nieustannie prowadzili akcję poszukiwawczą, podczas której wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjna, specjalnie wyszkolonego psa oraz łódź strażacką z sonarem. Sprawdzano pobliskie lasy, sady, pola i zbiorniki wodne. Mundurowi reagowali na wszelkie pojawiające się od mieszkańców sygnały. Przy zmiennej wiosennej pogodzie, wilgoci i niskiej temperaturze, każda minuta była na wagę jej życia.

Dzisiaj w południe policjanci odnaleźli mężczyznę w leśnym wąwozie w miejscowości Międzygórz oddalonej o 4 kilometry od swojego domu. 82-latek był wyziębiony i przemoczony, gdyż ugrzązł w błocie. Nie mógł się wydostać o własnych siłach. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i przenieśli go w miejsce, gdzie mógł podjechać samochód pogotowia ratunkowego.

(KWP w Kielcach / ms)

  • poszukiwania #1
  • poszukiwania #2
  • poszukiwania #3
Powrót na górę strony