Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy metodą na „kuriera”

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić młodej kobiecie, ustalonej i zatrzymanej przez wrocławskich policjantów, a podejrzanej o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy metodą na „kuriera”. Kobieta rozbierała się na klatce schodowej, a następnie dzwoniąc do przypadkowego mieszkania, przedstawiała się jako nowa sąsiadka. Prosiła o pożyczenie pieniędzy, by móc zapłacić kurierowi za przesyłkę, bo jej zatrzasnęły się drzwi do mieszkania. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Ołbin, w wyniku podjętych działań, zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy od przypadkowych mieszkańców. Zatrzymana, to 19 – letnia mieszkanka Wrocławia, wcześniej już notowana za przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kobieta wchodziła do budynków mieszkalnych, zdejmowała pewne elementy odzieży (np. kurtkę, buty, skarpetki), pozostawiając je na klatce schodowej, a następnie dzwoniła do przypadkowych drzwi. Osobie, która otwierała drzwi przedstawiała się jako sąsiadka, która zaledwie kilka dni wcześniej wprowadziła się do jednego z mieszkań na tej klatce schodowej. Oszustka twierdziła, że przyjechał do niej kurier z paczką. Jej jednak zatrzasnęły się drzwi do mieszkania i nie ma jak mu dać pieniędzy za przesyłkę. Prosiła o pożyczenie kilkudziesięciu złotych.

Na chwilę obecną zatrzymana kobieta usłyszała już 2 zarzuty usiłowania i dokonania oszustwa. Do zdarzeń tych doszło na terenie wrocławskiej dzielnicy Ołbin. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Poszukują m.in. innych osób, które w podobnych okolicznościach zostały oszukane lub usiłowano je oszukać. Osoby takie proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław – Ołbin (tel. 71 / 340-43-06 lub 71 / 340-21-21).

Przypomnijmy, że za oszustwo w świetle kodeksu karnego grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanej zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • radiowóz
  • Zatrzymana podejrzana z policjantami
  • Zatrzymana podejrzana z policjantami

Film Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy metodą na „kuriera”

Pobierz plik Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy metodą na „kuriera” (format mp4 - rozmiar 4.72 MB)

Powrót na górę strony