Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 22.04.2016

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego, a podejrzanemu o zabójstwo. Zatrzymany, który już usłyszał w tej sprawie zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

16 kwietnia 2016 r. policjanci z powiatu świdnickiego w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic ujawnili zwłoki kobiety. Na miejscu znalezienia zwłok czynności przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Uczestniczył w nich również prokurator.

W sprawie tej zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Dalsze czynności prowadzone przez policję i prokuraturę pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu oraz wystąpienia do Sądu Rejonowego w Świdnicy z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowanie.

Sąd na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony