Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi – policjanci zabezpieczyli susz o wartości 200 tysięcy złotych

Data publikacji 23.04.2016

Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali wrocławscy policjanci oraz przejęli 5kg gotowego suszu roślinnego o czarnorynkowej wartości 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną linię do uprawy roślin z urządzeniami do naświetlania, nawadniania i wentylacji oraz ponad 130 sadzonek konopi. W tej sprawie zatrzymany został mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Policjanci mając informację, że na terenie jednej z posesji w dzielnicy Grabiszynek może znajdować się nielegalna uprawa marihuany natychmiast podjęli działania. Na miejscu zauważyli mężczyznę, którego następnie zatrzymali. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania posesji, policjanci ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich wraz z kompletem urządzeń do nawadniania, naświetlania i wentylacji. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 5 kg gotowego suszu roślinnego oraz ponad 130 sadzonek krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Jak ocenili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość suszu to ok. 200 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to, czy i na jaką skalę zatrzymany zajmował się ich rozprowadzaniem. Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość kara może być nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

  • Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi #1
  • Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi #2
  • Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi #3

Film Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi (format mp4 - rozmiar 3.22 MB)

Powrót na górę strony