Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za uszkodzenie ciała sąsiadki

Data publikacji 23.04.2016

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-letni będzinianin. Mężczyzna w trakcie kłótni ze swoją 39-letnią sąsiadką, oddał strzał z pistoletu pneumatycznego w twarz kobiety. Mężczyźnie grozi teraz 5-letni pobyt za kratkami.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19 kwietnia 2016) wieczór, kilka minut przed godziną 20.00 na klatce schodowej bloku mieszkalnego w będzińskiej dzielnicy Ksawera.

Mężczyzna, który odwiedził swoją sąsiadkę od dłuższego czasu starał się o jej względy. Przed przyjściem do mieszkania 39-latki pił alkohol. Jak wykazało późniejsze badanie, w organizmie 36-latka znajdowało się go sporo, bo ponad 3 promile. Spotkanie i rozmowa szybko zmieniły się w kłótnię. W pewnym momencie mężczyzna wyjął pistolet pneumatyczny i przystawiając go do twarzy sąsiadki, oddał strzał. Postrzelona kobieta uciekła i poinformowała o całym zdarzeniu policję.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zatrzymali napastnika w jednym z pobliskich mieszkań. Wczoraj (22 kwietnia 2016) na wniosek policji i prokuratora będziński sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 36-latka na okres trzech miesięcy.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony