Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali „Bike Maraton"

Data publikacji 25.04.2016

Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali sportową imprezę pn. "BIKE Maraton" w Miękini. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, ale również rozmawiali z mieszkańcami oraz gośćmi spoza powiatu średzkiego o bezpieczeństwie.

Podczas dwudniowej imprezy w Miękini nie mogło zabraknąć średzkich policjantów, którzy w sobotę (23 kwietnia 2016) zabezpieczali przejazd rowerzystów, a w niedzielę czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy. Sportowym zmaganiom uczestników towarzyszyły spotkania funkcjonariuszy z mieszkańcami Miękini i nie tylko w ramach realizacji działań z zakresu prewencji kryminalnej. Każdy, kto postanowił przyjechać do Miękini, miał możliwość odwiedzić namiot prewencyjny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i spotkać się z policjantami, a także Strażnikiem Leśnym z Nadleśnictwa Miękinia.

Policjanci przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, a wśród nich możliwość wykonania odcisków palców na specjalnych kartach pamiątkowych, obejrzenia sprzętu policyjnego, czy pozowania do wspólnego zdjęcia z Komisarzem Lwem. Były balony, kamizelki i elementy odblaskowe, książeczki edukacyjne, broszury i ulotki dot. bezpieczeństwa, pieczątka z wizerunkiem dolnośląskiej Policji oraz "kącik plastyczny" dla najmłodszych. Nie tylko dzieci, ale też i dorośli z ciekawością zakładali narkogogle, by przekonać się, jak zmienia się sposób postrzegania rzeczywistości po zażyciu narkotyków.

Policjanci odpowiadali na wiele pytań, udzielali wskazówek, w tym m.in. osobom starszym, by nie stali się ofiarami oszustów, a także wyjaśniali przepisy ruchu drogowego. Jednocześnie sprawdzali wiedzę najmłodszych dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązkowego wyposażenia roweru, czy roli, jaką spełniają elementy odblaskowe.

(KWP Wrocław /dk)

  • Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali „Bike Maraton" #1
  • Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali „Bike Maraton" #2
  • Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali „Bike Maraton" #3

Film Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali „Bike Maraton"

Pobierz plik Policjanci ze Środy Śląskiej zabezpieczali „Bike Maraton" (format mp4 - rozmiar 5.64 MB)

Powrót na górę strony