Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy

48-letniego Cezarego P. i cztery inne osoby związane z handlem kokainą zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy. Funkcjonariusze monitorując środowiska przestępcze Warszawy uzyskali informacje na temat członka jednej z grup przestępczych, który rozprowadzał wysokiej jakości kokainę wśród osób o wysokim statusie społecznym. Klientami dilera z warszawskiej Woli byli przedstawiciele biznesu i znani celebryci. Mężczyzna już usłyszał zarzuty handlu narkotykami i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zatrzymania Cezarego P. doszło w Warszawie na ul. Hożej. Mężczyzna został namierzony, gdy sprzedawał swojemu stałemu klientowi kokainę. Wraz z nim zostały zatrzymane cztery inne osoby zaangażowane w handel tym narkotykiem. Policjanci zabezpieczyli około 90 gramów kokainy i 30 tys. zł  pochodzących z handlu narkotykami. Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP poszczególni klienci potrafili w ciągu miesiąca wydać na kokainę kilkanaście tysięcy złotych, płacąc dilerowi za jedną porcję nawet 500 zł.

Policjanci ustalili również, że ze względu na liczbę klientów chętnych do zakupu kokainy wysokiej jakości, w przestępczą działalność mężczyzna zaangażował swoją żonę i córkę. Diler mając stałych klientów wśród zamożnych mieszkańców Warszawy zgromadził pokaźny majątek. Na tym procederze w ostatnich dwóch latach zarobił „na czysto” około 1 mln zł, które lokował w nieruchomości, a także w uruchomienie lokalu gastronomicznego w centrum Warszawy. Ustalono jego mienie o wartości blisko 700 tys. zł., które w najbliższym czasie zostanie zabezpieczone na poczet grożących kar.

Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Warszawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów obrotu blisko 4 kg kokainy.

Decyzją sądu Cezary P. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zastosował  dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

(CBŚP / ms)

  • Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy #1
  • Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy #2
  • Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy #3
  • Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy #4
  • Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy #5
  • Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy #6

Film Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy

Pobierz plik Zatrzymany w trakcie transakcji narkotykowej w centrum Warszawy (format mp4 - rozmiar 14.76 MB)

Powrót na górę strony