Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na skalę całego kraju

Data publikacji 25.04.2016

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Chorzowie, ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za szereg wyłudzeń kodów do bezgotówkowych terminali płatniczych. Sprawca podawał się za pracownika firmy świadczącej usługi przekazów pieniężnych i w ten sposób oszukiwał operatorów systemu bezgotówkowego. Policjanci szacują, że oszust mógł oszukać nawet 100 osób,a suma strat sięga 150 tysięcy złotych.

Policjanci uzyskali informację o osobie, która dokonuje oszustw, podając się za pracownika firmy świadczącej usługi w zakresie bezgotówkowego regulowania należności finansowych. Sprawa była skomplikowana i wielowątkowa. Śledczy pracowali nad nią kilka miesięcy. W tym czasie przesłuchano szereg świadków, ustalono również, że ofiarą przestępstwa mogło paść około 100 osób.

Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie wykazał, że osobą odpowiedzialną za niekorzystne rozporządzenie mieniem w łącznej kwocie około 150 tysięcy złotych może być 27 letni mieszkaniec okolic Siedlec. W ubiegły czwartek specjalna grupa policjantów kryminalnych pojechała w rejon zamieszkania sprawcy i po przeprowadzeniu rozpoznania bezzwłocznie zatrzymali podejrzanego. Bezpośrednio po przewiezieniu go do Chorzowa, w czasie przesłuchania przyznał się on do zarzucanych mu czynów.

Na podstawie zebranego przez kryminalnych z "jedynki" materiału dowodowego, Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec oszusta tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony