Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy policjanci przejęli ponad 100 kg marihuany

Blisko 1300 roślin konopi indyjskich i prawie 108 kg marihuany zabezpieczyli policjanci z komendy miejskiej w Łodzi. Funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zlikwidowali jedną z większych upraw konopi indyjskich, jaka została namierzona w Łodzi. Plantacji pilnowały kamery i psy. Do aresztu trafiło dwóch podejrzanych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej w Łodzi, w wyniku uzyskanych informacji, udali się na posesję w dzielnicy Górna. W pobliżu budynków wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany. Funkcjonariusze wykorzystali moment kiedy to z jednego z pomieszczeń wyszedł mężczyzna i wbiegli na teren nieruchomości. Zastali tam dwóch łodzian w wieku 37 i 61 lat. Wewnątrz domu, na obu kondygnacjach, zorganizowana była uprawa konopi indyjskich.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 432 rośliny w różnym etapie wzrostu, 840 sadzonek, ponad 9 kg gotowej marihuany, 10 worków z łodygami i liśćmi roślin konopi o łącznej wadze blisko 99 kg oraz aparaturę do przyspieszenia wegetacji roślin oraz ich suszenia. Posesja była wyposażona w kamery. Dodatkowo pilnowały jej dwa psy.

Zwierzęta z pomocą strażników miejskich przewieziono do schroniska, a obu mężczyzn do policyjnego aresztu. 61-latek początkowo odmówił podania danych personalnych. Zarówno on, jak i 37-letni wspólnik, usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków  za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Obaj wcześniej byli notowani m.in. za rozboje i wymuszenia rozbójnicze. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani, a sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

(KWP w Łodzi / ms)

  • Pobieranie odcisków palców
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Łódzcy policjanci przejęli ponad 100 kilogramów marihuany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Łódzcy policjanci przejęli ponad 100 kilogramów marihuany (format flv - rozmiar 8.96 MB)

Powrót na górę strony