Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja sądeckich policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 25.04.2016

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Posterunku Policji w Nawojowej żyje 23-latek. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci w ostatniej chwili zapobiegli tragedii.

Z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że nieznana osoba zgłasza, że chce popełnić samobójstwo, a lokalizator wskazuje, że desperat znajduje się prawdopodobnie na terenie jednej z podsądeckich miejscowości.

Dyżurny natychmiast o tym zgłoszeniu powiadomił wszystkie patrole. Funkcjonariusze błyskawicznie zaczęli analizować podobne zgłoszenia z tego rejonu. Zdając sobie sprawę z tego, że czas odgrywa bardzo dużą rolę szybko wytypowano osobę, która wcześniej wykonywała podobne telefony, ale nigdy nie podejmowała bezpośredniej próby samobójczej.

Policjanci postanowili sprawdzić, czy i tym razem dzwoni ten mężczyzna. Po przybyciu do jego miejsca zamieszkania już wiedzieli, że podjęli słuszną decyzję, ponieważ  zauważyli 23- latka, siedzącego w drzwiach prowadzących na poddasze na wysokości około 4 metrów, który na szyi miał założoną pętlę. Niestety policjanci nie zdążyli z nim porozmawiać i odwieść go od tego desperackiego czynu, ponieważ mężczyzna skoczył z dużej wysokości. 

Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania 23- latka, asp. szt. Jacek Romanek podtrzymywał go, a drugi z policjantów mł. asp. Robert Wiliński pobiegł po drabinę i ściągnął pętlę z szyi mężczyzny. Następnie mundurowi sprowadzili go na ziemię i do czasu przybycia pogotowia ratunkowego monitorowali prawidłowy oddech mężczyzny. 23-latek został zabrany do szpitala.

Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów z Posterunku Policji w Nawojowej udało się uratować mężczyznę.

(KWP Kraków / dk)

Powrót na górę strony