Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja podsumowała "Trzeźwy poranek"

Data publikacji 25.04.2016

46 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, ujawnili dziś rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 17 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 36 uprawnień do kierowania. Brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca autobusu kursowego, który wiózł pasażerów. Badanie trzeźwości wskazało u niego ponad pół promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas ostatniego weekendu podkarpaccy policjanci interweniowali przy zdarzeniach drogowych z udziałem pijanych kierowców. W Pustkowie w powiecie dębickim 59-letni kierowca renaulta, zderzył się z oplem. 38-letnia kierująca oplem trafiła do szpitala. Kierowca renaulta był pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W Borowej w powiecie mieleckim, kierujący fiatem sieną wjechał do rowu. Policjanci ustalili, że miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzisiaj rano, sprawcą wypadku na ul. Krakowskiej w Rzeszowie, w którym uczestniczyły 3 samochody, był pijany kierowca opla. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad pół promila alkoholu.

Policyjna akcja "Trzeźwy poranek" rozpoczęła się dziś o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie - nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 17 443 kierowców.

Funkcjonariusze ujawnili 46 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 22 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 24 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 36 uprawnień do kierowania.

Brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca autobusu kursowego, którego funkcjonariusze zatrzymali podczas porannych działań w Rzeszowie na ul. Dębickiej. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego miał blisko 0,6 promila alkoholu. Pasażerowie udali się w dalszą podróż z innym kierowcą.

KWP w Rzeszowie / ig

  • Akcja "Trzeźwy poranek" #1
  • Akcja "Trzeźwy poranek" #2
  • Akcja "Trzeźwy poranek" #3
  • Akcja "Trzeźwy poranek" #4
  • Akcja "Trzeźwy poranek" #5
  • Akcja "Trzeźwy poranek" #6

Film Policja podsumowała "Trzeźwy poranek"

Pobierz plik Policja podsumowała "Trzeźwy poranek" (format mp4 - rozmiar 7.24 MB)

Powrót na górę strony