Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli samobójstwu

Data publikacji 27.04.2016

Dzięki profesjonalnej i szybkiej reakcji dyżurnych Biura Prewencji KGP udało się uratować życie młodego mężczyzny. Mieszkaniec Koszalina zadzwonił pod ogólnodostępny numer Biura Prewencji i poinformował, że zamierza skończyć ze swoim życiem.

22 kwietnia na telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie zadzwonił mężczyzna. W chaotycznej, przerywanej rozmowie, poinformował dyżurującego policjanta o tym, że w wyniku kłopotów rodzinnych chce popełnić samobójstwo. Kom. Arkadiusz Walendowski, obsługujący telefon zaufania, próbował ustalić miejsce pobytu rozmówcy, lecz ten nie chciał powiedzieć, gdzie przebywa. Do rozmowy włączyła się także podkom. Małgorzata Wagner. Mężczyzna podał numer kontaktowy do swojej bliskiej osoby, po czym kolejny raz rozłączył się i odrzucał próby nawiązania połączenia.

Policjanci z Biura Prewencji natychmiast przekazali informację o połączeniu do Stołecznego Stanowiska Kierowania. W wyniku pracy funkcjonariuszy, udało ustalić się miejsce zamieszkania osoby, której numer telefonu uzyskano od desperata. Następnie policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w Koszalinie, na terenie jednej z budów. Policjanci z Komisariatu I z Koszalina błyskawicznie pojechali na miejsce, gdzie odnaleźli desperata. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że od pewnego czasu ma myśli samobójcze.

Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło niedoszłego samobójcę do szpitala.

Gdyby nie wzorowa postawa policjantów z Biura Prewencji KGP, dobra wymiana informacji i błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy z Koszalina, cała sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie.

(KGP / ms)

Powrót na górę strony