Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maratończyk w kołobrzeskiej Policji

Data publikacji 26.04.2016

Na co dzień zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, a w czasie wolnym od służby pasjonat biegania i honorowy dawca krwi. Asp. sztab. Robert Piecyk na swoim koncie ma setki przebieganych kilometrów.

Ostatnio startował w XVIII Rudzkim Ultramaratonie i VII Mistrzostwach Śląska w biegu 12 godzinnym, w który uczestniczyło kilkadziesiąt osób z całej Polski. Rywalizując w gronie biegaczy zajął 29 miejsce.

Policyjny maratończyk został też w tym miesiącu pozytywnie zweryfikowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zdobywając Koronę Maratonów Polskich. Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton – w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku.

Bieganie nie jest jedyną pasją naczelnika. W ramach obchodów Honorowego Krwiodawstwa PCK został odznaczony srebrną odznaką Zasłużonego Dawcy Krwi. Asp. sztab. Robert Piecyk oddał już blisko 20 litrów krwi.

(KWP w Szczecinie/mw)

  • Asp. sztab. Robert Piecyk
    Asp. sztab. Robert Piecyk
  • Dyplomy za udział w maratonach asp. sztab. Roberta Piecyka
Powrót na górę strony