Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedoszły gwałciciel w areszcie

Data publikacji 19.12.2007

Policjanci z komisariatu w Nowej Dębie zatrzymali sprawcę napaści na 18-letnią kobietę. Napastnik najpierw próbował ją zgwałcić, a gdy to mu się nie udało, chciał ją obrabować. Na podstawie dowodów zebranych przez Policję sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Przestępca zaatakował w sobotę o godz. 18:25 w rejonie ulicy Sikorskiego w Nowej Dębie. Podszedł nagle do idącej chodnikiem dziewczyny, złapał ją za ubranie i uderzył w twarz. Używając wulgarnych słów próbował zaciągnąć ofiarę w zaciemnioną drogę leśną. Kobieta zaczęła się bronić na tyle skutecznie, że udało jej się oswobodzić. Zaczęła uciekać. Napastnik dogonił swoją ofiarę, jednak widząc jej zdecydowaną postawę zrezygnował z wcześniejszych zamiarów i zażądał pieniędzy i telefonu komórkowego. Z pomocą kobiecie przyszedł 17-letni chłopak, który usłyszał wołania o pomoc. Młody człowiek skutecznie odstraszył sprawcę.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań przestępcy. Zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i zebrali informacje od pokrzywdzonej i świadka. Na podstawie analizy tych danych i zdobytych w kolejnych dniach informacji, wytypowali podejrzanego. Objęli podejrzeniem 32-letniego mieszkańca Nowej Dęby, wcześniej karanego za rozboje. Wybór okazał się trafny. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa.

Na podstawie dowodów zebranych przez policjantów, decyzją Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.
Powrót na górę strony