Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozi mu nawet dożywocie

Data publikacji 26.04.2016

Akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie trafił do sądu. Dotyczy on usiłowania zabójstwa 79-latka, do którego miało dojść w centrum Gorzowa w sierpniu 2015 roku. Zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia 2015 roku, rano, w centrum Gorzowa. Starszy mężczyzna wyszedł na spacer z psem. W pewnej chwili na podwórzu, przy zbiegu ulic Armii Polskiej i Łokietka, podbiegł do niego 23-latek i nożem zaatakował 79-latka, zadając mu kilka ciosów. Starszemu mężczyźnie udało się po chwili uciec.

Świadkowie zdarzenia poinformowali o zdarzeniu gorzowskich policjantów, którzy już po chwili byli na miejscu. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika. Przy podejrzanym zabezpieczono dwa noże. Na miejscu pogotowie udzielało pierwszej pomocy zranionemu 79-latkowi. Zatrzymany przez gorzowskich policjantów 23-latek trafił do komendy, został przesłuchany. Następnie trafił do aresztu.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę więzienia nie krótszą niż 8 lat. Podejrzanemu grozi nawet dożywocie. W tej sprawie prokurator skierował do sądu akt oskarżenia.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Powrót na górę strony