Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pistoletem napadli na sklep – areszt dla podejrzanych

Data publikacji 26.04.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na sklep spożywczy. Sprawcy weszli do środka i grożąc bronią zażądali wydania pieniędzy. Po chwili jednak spłoszeni uciekli. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali trzy podejrzane osoby oraz odnaleźli pistolet – wiatrówkę, którym posłużyli się podejrzani podczas napadu. Decyzją sądu dwie osoby zostały już tymczasowo aresztowane. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23.04.br., nad ranem, w jednym ze sklepów nocnych na terenie miasta. Do lokalu weszły dwie osoby w kapturach na głowach. W pewnym momencie jedna z tych osób grożąc pracownikowi sklepu przedmiotem przypominającym broń, zażądała wydania wszystkich pieniędzy. Podczas zdarzenia sprzedawcy udało się uruchomić alarm - spłoszeni napastnicy wówczas uciekli.

Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów pionu kryminalnego i dochodzeniowo śledczego z komisariatu Policji Wrocław Ołbin, a także przewodnika z psem służbowym. Powiadomiono o zdarzeniu wszystkie jednostki na terenie miasta oraz patrole będące w służbie.

Funkcjonariusze na podstawie materiałów operacyjnych, a także obrazów z monitoringu ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o ten czyn. Z ustaleń jakie poczynili policjanci wynikało, że napadu dokonały trzy osoby, dwie znajdowały się wewnątrz sklepu, a jedna pozostała na zewnątrz, na tzw. czatach. Policjanci bardzo szybko wytypowali i zatrzymali podejrzanych: dwie kobiety w wieku 22 i 23 lat oraz 29-letniego mężczyznę wielokrotnie notowanego za rozboje i przestępstwa przeciwko mieniu. Podczas przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli pistolet - wiatrówkę, którym prawdopodobnie jeden z napastników posłużył się podczas napaści. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że osoby te kilka tygodni wcześniej w tym samym miejscu dopuściły się kradzieży wódki i papierosów.

Decyzją sądu 22-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Moment w którym napastnicy grożą bronią sprzedawcy - zdjęcie z monitoringu
  • Zabezpieczona broń - wiatrówka

Film Z pistoletem napadli na sklep – areszt dla podejrzanych

Pobierz plik Z pistoletem napadli na sklep – areszt dla podejrzanych (format mp4 - rozmiar 13.18 MB)

Powrót na górę strony