Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wiatrówki strzelał do psa

Data publikacji 26.04.2016

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 36–letniego mieszkańca gminy Kluczewsko, który strzelał z wiatrówki do zamkniętego w kojcu psa. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Za tego typu czyn grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, 25.04.br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w gminie Kluczewsko mężczyźni z wiatrówki strzelają do psa. Gdy na miejsce dojechali policjanci zauważyli, że przy kojcu z psem stoi trzech mężczyzn, z których jeden strzela z wiatrówki do zwierzęcia. Na widok mundurowych mężczyzna ten rzucił się do ucieczki, lecz po chwili został zatrzymany przez stróżów prawa.

Jak się okazało, mężczyzna, który strzelał do psa to 36 –letni mieszkaniec gminy Kluczewsko, który w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Jak wynika z ustaleń, chwilę wcześniej zwierzę miało zaatakować 36–latka, a ten prawdopodobnie w odwecie wziął wiatrówkę i zaczął strzelać do będącego już w kojcu psa.

Na miejsce wezwany został lekarz weterynarii, który zbadał zwierzę, a także załoga karetki pogotowia, która opatrzyła rany pogryzionego 36–latka. Po udzieleniu pierwszej pomocy nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli również wiatrówkę, z której strzelano do psa.

Za znęcanie się nad zwierzęciem zgodnie z przepisami karnymi ustawy o ochronie zwierząt grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce / mm)

Powrót na górę strony