Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.04.2016

„Nie daj się nabrać w Opolu” – to wspólna akcja policjantów oraz pracowników Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie było adresowane do seniorów, a jego celem było przekazanie informacji mających ustrzec ich przed oszustami na tzw. wnuczka czy policjanta. Wszystko dlatego, że to właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na tego typu oszustwa.

Podczas spotkania policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz pracownicy banku edukowali mieszkańców miasta, jak należy się zachować, aby nie zostać oszukanym. Przypominali także jak dbać o swoje bezpieczeństwo finansowe. Policjanci na przykładach, wskazywali sposoby działania oszustów, którzy - wykorzystując łatwowierność i chęć niesienia pomocy bliźnim - bezlitośnie to wykorzystują.

Priorytetem spotkania było uświadomienie seniorom, że bezpieczeństwo ich finansów zależy przede wszystkim od nich samych, gdyż to oni podejmują decyzje. Bardzo mocno podkreślano, że podejmowanie szybkich decyzji związanych z finansami może być nierozsądne, gdyż w takich sytuacjach łatwo jest stać się ofiarą oszustwa. Dlatego zachęcano do rozwagi i ostrożności. Specjaliści wskazali na konieczność sprawdzania uzyskanych informacji i potwierdzenie ich u źródeł.

Pamiętajmy!!! Oszuści są bezwzględni i bez skrupułów mogą pozbawić nas dorobku całego życia.

(Opole /dk)

Powrót na górę strony