Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zespoły medyczne Policji przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży

Data publikacji 26.04.2016

Blisko 90 policjantów z całej Polski rozpoczęło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie warsztaty pn. „Przygotowanie zespołów medycznych Policji do zabezpieczenia operacji policyjnych”. Przez kolejne dni funkcjonariusze będą szkolić się z taktyk i technik udzielania pomocy medycznej podczas zabezpieczania dużych imprez masowych, a także wezmą udział w symulacji z udziałem wielu poszkodowanych.

26 kwietnia 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęły się warsztaty pn. „Przygotowanie zespołów medycznych Policji do zabezpieczenia operacji policyjnych”, których celem jest podniesienie poziomu umiejętności udzielania pomocy medycznej przez funkcjonariuszy Policji w trakcie operacji policyjnych związanych z zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży oraz Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce.

Uroczystego otwarcia szkolenia dokonała Pani insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol, która w imieniu kierownictwa uczelni przywitała wszystkich uczestników przedsięwzięcia. W słowach wstępu Pani komendant podkreśliła ważną rolę jaką pełnią policyjni ratownicy, szczególnie podczas zabezpieczeń imprez masowych. Uzyskana podczas warsztatów wiedza i umiejętności przydadzą się funkcjonariuszom nie tylko w kontekście zbliżających się wydarzeń, ale również w procesie szkoleniowym w jednostkach macierzystych.

W przedsięwzięciu udział biorą policjanci pełniący służbę w zespołach medycznych Oddziałów i Pododdziałów Prewencji Policji, policyjni antyterroryści, a także nauczyciele jednostek szkoleniowych Policji zajmujących się tematyką ratownictwa medycznego.

(WSPol Szczytno / mm)

  • Pani prorektor wita przybyłych na wykladach
  • policjant wygłaszający prelekcję i policjanci wykładowcy za stołem
  • słuchacze podczas wykładów
  • słuchacze podczas wykładów
  • zdjęcie pamiątkowe prorektor szkoły ze słuchaczami
  • ratownik medyczny i policjanci
Powrót na górę strony