Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże samochodów

Data publikacji 26.04.2016

Dwaj młodzi mężczyźni niedługo cieszyli się swoim łupem. Zaraz po kradzieży samochodu zostali zatrzymani przez świdnickich policjantów. Udowodniono im również dwa usiłowania kradzieży pojazdów, a zatrzymany mężczyzna kierujący samochodem usłyszał dodatkowo zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Z kolei w ręce sierpeckich stróżów prawa wpadł 43-latek podejrzany o kradzież vw passata, która została zgłoszona pod koniec stycznia br. Policjanci trafili do podejrzanego odnajdując kawałki skradzionego auta m.in. w lesie.

Późną nocą, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy od naocznego świadka zdarzenia uzyskał informację o kradzieży samochodu z jednej z ulic miasta. Świdniccy policjanci natychmiast podjęli w tej sprawie działania. Dzięki szybkiej reakcji, w wyniku sprawdzenia okolicznego terenu, funkcjonariusze zauważyli skradziony samochód oraz dwóch podejrzewanych mężczyzn.

Jak się okazało, autem kierował 26-letni mężczyzna, jego 20-letni kolega siedział obok. Obaj mieszkańcy Świdnicy byli nietrzeźwi. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy niemal 1 promil alkoholu w organizmie.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze oprócz zarzutu kradzieży samochodu udowodnili im jeszcze dwie inne próby kradzieży pojazdów. Dodatkowo starszy z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W czasie przesłuchania podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

* * *

Z kolei informacja o kradzieży vw passata z terenu Sierpca została zgłoszona przez mieszkankę Sierpca. Policjanci w miejscu kradzieży zabezpieczyli ślady i przystąpili do poszukiwań samochodu. Na pierwsze wyniki nie trzeba było długo czekać, gdyż już tydzień później odnaleźli fragment karoserii samochodu porzucony w lesie. W kolejnych tygodniach funkcjonariusze odnajdywali kolejne elementy samochodu, tym razem pozostawione w różnych miejscach na terenie powiatu sierpeckiego.

Systematyczna praca nad wykryciem osób odpowiedzialnych za kradzież doprowadziła w ostatnich dniach funkcjonariuszy do Sierpca i zatrzymania podejrzanego 43-latka. Znaczna część elementów pojazdu została odzyskana. Policjanci pracują nad tą sprawą i ustalają ewentualny udział innych osób w przestępczym procederze.

Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat.

(KWP we Wrocławiu, KWP w Radomiu / mw)

 

Powrót na górę strony