Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg dopalaczy

Data publikacji 26.04.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Lęborku i funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Gdańsku, zatrzymali 26-letniego mężczyznę, u którego znaleźli ponad 2 kg dopalaczy. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Lęborscy kryminalni oraz funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚ w Gdańsku pracując nad sprawą wyrabiania i rozpowszechniania niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji, zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Nowa Wieś Lęborska, podejrzanego o ten proceder. Przeszukując jego mieszkanie i samochód, funkcjonariusze znaleźli opakowania ze szkodliwymi dla życia i zdrowia środkami o wadze ponad 2 kilogramów.

Badania przeprowadzone w laboratorium kryminalistycznym wykazały, że zawierają one związki chemiczne określane mianem „dopalaczy”. Mundurowi zabezpieczyli wszystkie te substancje oraz sprzęt i półprodukty o wadze ok. 20 kilogramów, służące do ich wyrobu, zapobiegając tym samym wprowadzeniu dopalaczy do obrotu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące wyrabiania i zamiaru wprowadzenia do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 3 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

(KWP Gdańsk /dk)

Powrót na górę strony