Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 1000 kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 26.04.2016

Policjanci z Wielkopolski przez blisko 4 miesiące bieżącego roku, zatrzymali 966 praw jazdy. Jest to surowa kara. Jednak nadal wielu kierowców nic sobie z tego nie robi. W terenie zabudowanym potrafią pędzić o kilkadziesiąt km/h za szybko. Często refleksja przychodzi dopiero podczas policyjnej kontroli.

18 maja 2015 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy, które przewidują utratę przez kierowcę prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym. Jest to dotkliwa kara, która ma wpłynąć na kierowców, by zdecydowanie częściej jeździli odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Obecnie nadal zbyt wiele zdarzeń drogowych jest spowodowanych nadmierną prędkością. Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które pomimo zaostrzonych przepisów, zapominają zdjąć nogę z gazu.

Ubiegły rok to 1611 zatrzymanych dokumentów w Wielkopolsce. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 1003 kierowców, którzy w ogóle nie posiadali prawa jazdy. Natomiast w okresie od stycznia do 25 kwietnia br. policjanci zatrzymali już 966 dokumentów oraz 620 osób bez uprawnień. Pamiętajmy, że każdy wypadek to ludzkie tragedie, których konsekwencje odczuwamy często przez całe życie.

Poniżej prezentujemy efekty pracy wielkopolskich policjantów, którzy jeżdżąc nieoznakowanymi radiowozami, codziennie spotykają się z takimi zachowaniami.

(KWP Poznań /dk)

Film Blisko 1000 kierowców straciło prawo jazdy

Pobierz plik Blisko 1000 kierowców straciło prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 13.17 MB)

Powrót na górę strony