Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne manewry w „czujnym oku” policyjnej kamery

Data publikacji 26.04.2016

Niebezpieczne manewry litewskiego kierowcy na drodze krajowej nr 8 nagrał wideorejestrator policyjnego radiowozu. Nieodpowiedzialny kierowca został za to ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 1 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w trakcie pełnienia służby na drodze krajowej nr 8 w okolicy Grymiaczek, w powiecie sokólskim, zauważyli zbliżający się z naprzeciwka samochód. Uwagę mundurowych przykuły niebezpieczne manewry, zmierzającego w stronę litewskiej granicy kierowcy mercedesa sprintera. Zamontowany w radiowozie wideorejestrator uwiecznił sytuację, jak kierowca pojazdu nie upewniając się czy może bezpiecznie wyprzedzić podjął taki manewr dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. Dodatkowo nie zastosował się również do znaku drogowego – linia jednostronnie przekraczalna.

Chwilę później, gdy policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej, okazało się, że za jego kierownicą siedział 55-letni obywatel Litwy. W aucie podróżowało z nim także 4 rodaków. Okazało się również, że wszyscy byli powracającymi do ojczyzny kierowcami TIR-ów.

Za popełnione wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca mercedesa został przez funkcjonariuszy ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł.  

(KWP w Białymstoku / mw)

Film Niebezpieczne manewry w „czujnym oku” policyjnej kamery

Pobierz plik Niebezpieczne manewry w „czujnym oku” policyjnej kamery (format mp4 - rozmiar 3.79 MB)

Powrót na górę strony