Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili oszustwo na kwotę prawie 50 tys. euro

Data publikacji 27.04.2016

Policjanci z Sochaczewa i z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ustalili oszustów, którzy usiłowali oszukać przy zakupie ciężarówki obywateli Macedonii. Szybka akcja funkcjonariuszy doprowadziła do zablokowania kont bankowych. Jedna z osób zamieszanych w proceder już została zatrzymana.

Kilka dni temu sochaczewscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie internetowym przy zakupie ciągnika siodłowego marki scania. Ustalono, że obywatele Macedonii zakupili ciężarówkę na jednym z niemieckich portali motoryzacyjny. Ciągnik sprzedawał mieszkaniec  powiatu sochaczewskiego. Kwota, za którą został sprzedany pojazd miała być przelana na numer konta, który sprzedający przesłał kupującym za pośrednictwem poczty internetowej. Hakerzy przechwycili jednak e-maila i zmienili numer konta, na który miały trafić pieniądze.

Macedończycy przelali pieniądze, lecz kwota przeznaczona na zakup auta trafiła na konto przestępców.  W kilka godzin po zdarzeniu sochaczewscy policjanci zajmujący się przestępczością i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberpestępczością KWP zs. w Radomiu zablokowali całą kwotę w banku, do którego wpłynął przelew. Oszuści nie zdążyli wypłacić gotówki.

Policjanci ustalili również, że właścicielką rachunku jest 30-letnia mieszkanka powiatu otwockiego. Kobieta została zatrzymana. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie ruchome w kwocie 200 tys. zł. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

Jak ustalono, kobieta nie działała sama. Policjanci ustalili już jej wspólników. Trwają czynności zmierzające do ich zatrzymania.

(KWP Radom /dk)

 

Powrót na górę strony