Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju dokonywanych na przypadkowych osobach

Data publikacji 27.04.2016

Policjanci z VII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch sprawców, którzy napadali na przypadkowych przechodniów. Mężczyźni zastraszając swoje ofiary zabierali im gotówkę z portfela. Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z VII komisariatu otrzymali informację, że na jedynym z nowohuckich osiedli dochodzi do napadów na przypadkowych przechodniów.
Schemat działania sprawców w każdym przypadku był taki sam. Zaczepiali przypadkowe osoby, obok których przechodzili, żądali od pokrzywdzonych okazania portfela aby sprawdzić, czy osoba posiada jakieś gadżety, naklejki klubów sportowych. Gdy ofiara wyciągała portfel, wtedy sprawcy wyrywali go, wyciągali gotówkę i uciekali.

Podczas ostatniego rozboju w niedzielę (24 kwietnia 2016), mężczyźni byli już obserwowani przez policjantów. Napastnicy mieli przy sobie pałkę i nóż, jednak z uwagi na szybką reakcję policjantów zostali obezwładnieni.

Podczas zatrzymania byli zaskoczeni obecnością stróżów prawa na miejscu. Podejrzani są w wieku 17 lat. Decyzją Sądu na wniosek Policji i Prokuratury zostali tymczasowo aresztowani.

Śledczy ustalają ile napadów na swoim koncie mają zatrzymani sprawcy.

(KWP Kraków /dk)

Powrót na górę strony