Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone narkotyki oraz broń wraz z amunicją z okresu wojennego

Data publikacji 27.04.2016

Policjanci z Bemowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W lokalu, który zajmował mężczyzna, w trakcie przeszukania kryminalni znaleźli jednostkę broni wraz z amunicją. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz śledczy przekażą zabezpieczoną broń do biegłego z zakresu broni i balistyki, aby ustalić czy jest ona pozbawiona cech użytkowych.

Policjanci z Bemowa podjęli interwencję wobec podejrzanie zachowującego się mężczyzny. Rozglądał się dookoła siebie i był zdenerwowany na co policjanci zwrócili uwagę. Podczas kontroli osobistej okazało się, że Łukasz F. posiada przy sobie amfetaminę. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez 32-latka, kryminalni znaleźli jednostkę broni wraz amunicją pochodzącą najprawdopodobniej z okresu wojennego, która została zabezpieczona.

Śledczy ustalą teraz do kogo należy broń wraz z amunicją oraz czy właściciel posiada odpowiednie zezwolenie na jej posiadanie. Funkcjonariusze przekażą ją do badań w celu ustalenia, czy jest ona pozbawiona cech użytkowych.

(KSP /dk)

Powrót na górę strony