Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stargardzcy policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 27.04.2016

Funkcjonariusze ze stargardzkiego Wydziału Kryminalnego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w pomieszczeniach gospodarczych. Na miejscu uprawy zatrzymano również 50-letniego mężczyznę oraz zabezpieczono niemal 1,5 kg suszu i 421 zabronionych krzewów.

Na podstawie wiedzy operacyjnej  funkcjonariusze z Sekcji dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przystąpili do realizacji sprawy narkotykowej. Już z pierwszych ustaleń wynikało, że na terenie posesji w powiecie stargardzkim znajduje się profesjonalnie zorganizowana nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Tam podczas prowadzonych czynności policjanci ujawnili pomieszczenia gospodarcze, wewnątrz których znajdowała się uprawa. Na plantacji z nielegalnie podłączonym prądem wyposażonej w lampy grzewcze, wentylatory, termometry, nagrzewnice, nadmuchy i wyciągi oraz środki ochrony roślin, a także suszarnię policjanci zabezpieczyli ponad 400 krzewów konopi indyjskich i niemal 1,5 kilograma marihuany.

W trakcie czynności, podczas których zabezpieczono wszystkie przedmioty wykorzystywane do nielegalnego procederu zatrzymano również podejrzewanego o to przestępstwo 50-letniego mieszkańca Szczecina, który jak się okazało jest poszukiwany przez szczeciński sąd.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a kolejno śledczy po szczegółowym zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawili mu w recydywie zarzut uprawy konopi mogących dostarczyć znaczną ilość tej substancji i wytwarzania z nich środków odurzających w znacznej ilości.

Zgodnie z ustawą za takie czyny grozi kara, co najmniej 3 lat, a nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

(KWP Szczecin /dk)

 

Powrót na górę strony