Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stop kradzieży prądu

Data publikacji 27.04.2016

Opolscy policjanci uczestniczyli w konferencji poświęconej kampanii społecznej „Włącz STOP dla nielegalnego poboru energii elektrycznej”. Wszystko po to, by zapobiegać kradzieży prądu i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Opolszczyzny. Celem działań jest wypracowanie efektywnych narzędzi w walce z tym procederem.

Negatywne skutki kradzieży energii elektrycznej mogą być różne. Od wzrostu rachunków wszystkich uczciwie płacących, po – niestety – pożar czy porażenie prądem. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu policjanci włączyli się w kampanię społeczną poświęconą tematyce nielegalnego poboru energii.

Wspólne działania mają na celu wypracowanie najbardziej efektywnych narzędzi w walce z tym procederem.  Podczas spotkania zaprezentowane zostały mi. in. metody wykrywania nielegalnego poboru energii elektrycznej jak i czynności procesowe podejmowane przez Policję po ujawnieniu takiego przestępstwa. W konferencji „praktyków” brało udział łącznie 100 funkcjonariuszy Policji oraz zarządcy nieruchomości.

Ujawnianie nielegalnego poboru energii możliwie jest dzięki stałemu monitoringowi i współpracy policjantów ze specjalistami. Tego rodzaju akcje przyczyniają się do zapobiegania przestępstwom i zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom. Konferencja przeprowadzona w naszym województwie, to kolejny etap kampanii.

(KWP Opole / mm)

  • troje prelegentów
  • prelegent wygłaszający wykład i słuchacze
  • prelegent wygłaszający wykład i słuchacze
  • prelegenci wygłaszający wykład, słuchacze i media
  • policjant prowadzący wykład
  • mężczyzna udziela wywiadu dla prasy
Powrót na górę strony