Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łapówką próbował ,,załatwić" sobie dożywotnią rentę

Data publikacji 27.04.2016

Zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej pracownikowi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych usłyszał wczoraj w prokuraturze rejonowej 35-letni mężczyzna. Jarosław O. w trakcie komisji lekarskiej wręczył lekarzowi kopertę z zawartością 1000 złotych za wydanie orzeczenia o niezdolności do pracy i przyznanie mu dożywotniej renty chorobowej. Policjanci wezwani na miejsce zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli banknoty.

Nie takiego finału wizyty w ZUS-ie spodziewał się 35-letni mężczyzna zatrzymany w poniedziałek przez policjantów z Pragi Północ. Jarosław O. stawił się na komisji lekarskiej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w sprawie wydania orzeczenia o niezdolności do pracy i przedłużenia renty chorobowej. Podczas przekazywania dokumentacji medycznej, mężczyzna próbował wręczyć również lekarzowi kopertę z kwotą 1000 złotych, dodając: ,,A to po to, żeby wszystko było dobrze". Kiedy orzecznik zorientował się, że 35-latek dopuścił się przestępstwa korupcyjnego, natychmiast powiadomił Policję.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Dalsze czynności z 35-latkiem prowadzili funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Wczoraj (26 kwietnia 2016) Jarosława O. doprowadzono do prokuratury na Pradze Północ, gdzie został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut usiłowania udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu.

Policjanci przypominają, że kodeks karny za opisywany czyn korupcyjny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP /dk)

  • Łapówką próbował ,,załatwić" sobie dożywotnią rentę #1
  • Łapówką próbował ,,załatwić" sobie dożywotnią rentę #2
  • Łapówką próbował ,,załatwić" sobie dożywotnią rentę #3
Powrót na górę strony